25 Haziran 2012 Pazartesi

Kim Joon Kimdir?Adı: 김준 / Kim Joon (Kim Jun) 
Gerçek adı: 김형준 / Kim Hyung Joon (Kim Hyeong Jun) 
Mesleği: Şarkıcı ve Oyuncu 
Doğum tarihi: 1985 Şubat 03 
Boyu: 183cm 
Kilosu: 64kg 
Burcu: Kova
Kan grubu: O 
Okulu: Hangook University

Dizileri
Crime Squad (KBS2, 2011)
Kimi no Kioku wo Boku ni Kudasai (Bee TV, 2010)
Boys Before Flowers (KBS2, 2009)


Röportaj

Lee Min Ho (Goo Jun Pyo) deneyimsiz bir aktörken benimsendi ve çok beğeni kazandı. Kim Hyun Joong, zaten SS501'le bir stardı ve Kim Bum ''East of Eden'' gibi dramalardaki rolleriyle izleyicilerin kalplerini çalmıştı. Kim Joon yeni bir idol grubu olan TMAX'in rapçisi...KBS'nin hit draması Boys Before Flowers'taki F4 üyesi olarak ün kazansa bile o tabi ki tecrübeli biri. Kim Joon, eşsiz popülaritesini ve hayranları ile izleyicilerden aldığı desteği anlatıyor.

“Kadroda olmamın nedeni mi? Ben de merak ediyorum.” 

Muhabir: İnsanlar Jang Dong Gun'a olan benzerliğinin kadroda olmanın nedeni olarak nitelendiriyor. Sadece, çaylak bir aktör değilsin. Bundan başka yeni bir idol grubunun bir üyesisin. Neden kadroda olduğunu düşünüyorsun?

KJ: Ben bile bilmiyorum. Bu yapımcıların bir sınavdan sonra karar verdikleri bir şey değildi. Tersine, onlar bana defalarca geri dönüş yaptılar. Bu bazen bir parti içindi, bazense sohbet için. Yapımcılarla görüşmeye hep devam ettim. Hala yapımcıların son kararlarında neyin etkili olduğunu merak ediyorum. Sanırım yeni yüzler arıyorlardı ve benim gibi gerçekçi(pratik) tipler aramaya başladılar.

Muhabir:Sohbet konusunda Jang Dong Gun'a benziyor gibi görünüyorsun. Kişisel olarak kendini iyi görünümlü ya da yakışıklı olarak kabul ediyor musun? Bundan başka, hiç estetik ameliyatı oldun mu? Gözlerinin çok büyük ve burnunun çok batıya ait gibi olduğunu düşünmüyor musun?

KJ: Bana kalırsa, garip göründüğümü düşünüyorum. Sanırım insanları gözlerine ilk olarak eksiklikleri ilişir. Diğer insanları bilmem ama aynaya baktığım zaman ne kadar mükemmelim diyemem. Hiç estetik ameliyatı olmadım. Annem ve babamın ikisinin de büyük gözleri var. İnsanları güzel ya da çirkin olarak değerlendirmek çok basit. Bence önemli olan doğal güzelliktir.

“Boys Before Flowers orijinal mangası-evet okudum, içeriğindeki eksiklikleri görünce şok oldum”

Muhabir: “Boys Before Flowers” aslında bir Japon mangası (Hana Yori Dango). Japon drama versiyonunu gördün mü?

KJ: Genellikle shojo mangaları okumam. Ama kız kardeşimin kuşağında gerçekten çok popülerdi ve eve getirdiği zaman okuduğumu hatırlıyorum. Sanırım içeriğinde eksiklikler vardı ve terimleri abartılı görünüyordu.''bu nedir''diye düşündüğümü hatırlıyorum. Ama merakımdan sonuna kadar okudum. Çok sıra dışıydı. TMAX'in yapım şirketinde çalışan birçok insan Japon müzik ve kültürüne gerçekten ilgi duyuyordu ve bu yüzden onlarla Japon drama serileri izledim. Sanırım bu iyi de oldu.

Muhabir: Senin hakkında çevrede dolaşan bir şaka var. -bu Kim Joon TMAX'in değil de F4'ün bir parçası diye.-

KJ: (Güler) Show’un yapımcıları bile birbirimizle doğal ve rahat olmamızın F4 üyeleri için ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Biz kesinlikle birbirimizle çok yakın ve rahat olduk. Yaşı en büyük olan ben olduğum için, diğer genç üyelere özen göstermek istiyorum. Ama diğerleri çok rekabetçi ve onlardan daha çok şey öğreniyorum.

Muhabir: Çekimlerde en çok ne zaman zorlandın?

KJ: Yeni Kaledonya'da yaptığımız çekimler en zoruydu. Bölüm yayınlanana kadar ne kadar güzel bir yer olduğunu fark etmedim. Orda olduğumuz zaman gece boyunca çekimlerde olduğumuz için uyuma şansımız yoktu. Yıkanmak için günbatımında geri dönebiliyorduk. Yeni Kaledonya'nın güzelliğinde eğlenme fırsatımız gerçekten yoktu.

Muhabir: Senin karakterinin hayatında aşk olmadığı için üzgün hissetmiyor musun?

KJ: Bunu çok istedim, ama gerçekten asla bunun hakkında düşünmedim. Song Woo Bin'in tarzı, bir arabulucu olarak, diğerleriyle ilgilenmek. O aşktan öte arkadaşlığı ve dostluğu seçtiği için, dramada onun karakteri için aşka gerek yok.


“TMAX'in ilk resmi albümünün hazırlıklarının ortasında dizi kadrosunda-diğer üyelerden özür diliyor.”

Muhabir:TMax Müzik kariyerine başladı. Ama onlar gerçekten çok fazla ilgi görmedi. Senin popüleriten altında biraz geri planda kalmadılar mı?

KJ: TMAX'in müzik endüstrisinde kendi yerlerini bulduktan sonra oyunculuğa başlamayı istedim. Çekimlerin bu kadar yakin zamanda başlayacağını gerçekten bilmiyordum. Drama da oynadıktan sonra, ilgilerin üzerimde toplandığını görünce çok şaşırdım. Bir müzisyen ve bir aktörün çalışma çevresi tamamen farklı. Kamera karşısında durmanın ikisi içinde benzer olduğunu düşünüyorum, ama izleyicilerin, hayranların ve internet kullanıcılarının tepkileri eşsiz görünüyor. Bir müzisyen olduğum günlerden farkını anlayabiliyorum. Bir müzisyen olarak kamera karşısında bilinçli olmalısın, ama dramadaysan, sanki kamera orda değilmiş gibi oynamalısın.

Muhabir: Oyunculuğa baslayacağını onlara söylediğinde TMAX'in diğer üyelerinin tepkisi nasıl oldu?

KJ: Kadroda olduğumun doğrulandığı sırada TMAX'in ilk albümünün hazırlıkları için çok sıkı bir çalışmanın ortasındaydık. Üye arkadaşlarım seçmeleri biliyorlardı ama resmen bir makaleden kadroda olduğumu öğrendiler. Uğraşımda bana destek oluyorlar.

Muhabir: 2009 planların?

KJ: Drama biter bitmez, ilk albümümüz çıkacak bu yüzden kesinlikle onunla meşgul olacağım. Müzik ve oyunculuğu bir arada sürdürmek istiyorum. Bunun zor olacağını biliyorum, ama doyumsuz bir kişiliğim var ve bir kere başladığım bir şeyin gitmesine izin veremem. İlk olarak Boys Before Flowers için en iyisini yapmak istiyorum. TMAX’le çok başarılı olmak istiyorum.2009'da çok üretken olacağım.
- T- Max Grubu dağılmıştır -

3 yorum:

Adsız dedi ki...

ikl yorum benden olsun

Adsız dedi ki...

seni çok ama çok seviyorum...<3 <3 <3 aşkımmmmm

kader dedi ki...

3. yorumda benden olun.<3<3<3<3<3<3<3......